Rozhovory

V této sekci naleznete převážně audionáhrávky rozhovorů Petra Vaďury s doc. Vladimírem Suchánkem, které vznikly v rámci pořadu Českého rozhlasu "Na křesťanské vlně".

Vybraná témata:

Andrej Tarkovskij / Terrence Malick / Jiří Trnka / Ruská animace / Česká filmová pohádka / Pán prstenů

Filmový kritik a redaktor TV NOE Lukáš Jirsa společně s moderátorem náboženských pořadů a kazatelem Petrem Vaďurou navštívili pořad ČRo Plus Vertikála, aby pohovořili o filmu a jeho duchovní dimenzi.

Modlitba

Jaký je rozdíl mezi náboženských a spirituálním filmem? Točí se v dnešní době stále kvalitní filmy, jako je známe například od Tarkovského? Dozvíte se v rozhovoru s Lukášem Jirsou z TV Noe.

Wim Wenders

Velké filmové festivaly působí díky mediální zkratce jako přehlídka drahých šatů na červeném koberci. Ve skutečnosti se na festivalech promítají velmi hluboké filmy, které mohou diváka inspirovat k sebereflexi a duchovnímu rozvoji.

Díky Bohu François Ozon

Rozhovor s filmovým publicistou a spolupracovníkem TV Noe Lukášem Jirsou, který rozebírá, jakým způsobem téma sexuálního zneužívání v církvi zpracovávají současní filmoví tvůrci.

Předmětem rozhovoru Petra Vaďury a doc. Suchánka je film Stanleyho Kubricka 2001: Vesmírná Odyssea z roku 1968, natočeného na motivy románu Arthura C. Clarka.